SK Concept
facebook icon instagram icon youtube icon
tr flag en flag
Blog SK Concept yeni ürünler, güncel konularla ilgili bilgi almak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Duvar Kağıdı ile Değişimi Hissedin

Duvar kağıdı, dekorasyonun en önemli parçası haline gelmiştir. En pratik dekoratif malzemelerden biri olan duvar kağıdı, ekonomik, uzun ömürlü ve kolay uygulanabilir olması gibi özellikleriyle kullanıcı dostu bir profile sahiptir. Duvar kağıtları, vakit geçirdiğiniz alan içinde şıklık ve konforu yansıtır. Hem göz zevkinizi hem de ruhunuzu besleyecek bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Yaratıcılığınıza, zevklerinize duvar üzerinde hayat verir. Hiçbir rengin olmadığı bir alanda kendinizi mutlu hissedebilir misiniz? Bununla başa çıkabilirim diyorsanız, bir de duvar kağıtlarıyla özenerek seçtiğiniz eşyalarınızın duruşunun nasıl değişeceğine dikkat çekelim. Duvar kağıtları mevcut eşyalarınıza renk katar, bulunduğu yerin havasını değiştirir. Eşyalarınız daha önce kendini yeteri kadar ön plana çıkaramazken, duvar kağıtlarıyla daha görünür hale gelir. Duvar kağıdını belirlediğiniz alana uyguladıktan sonra, eşyalarınıza bakış açınız değişecektir.

Duvar kağıtları ile hayal ettiğiniz görünümü yansıtmak çok kolay. Küçük ölçülere sahip bir odayı geniş göstermek, ışık almayan bir odayı daha görünür kılmak, bunları gerçekleştirmenizi sağlayacak renk ve desenleri tercih etmenizle mümkün olacaktır. Dekorasyonda, kullanıcı dostu duvar kağıtları ile, siz de şık ve konforlu bir alan yaratmak istiyorsanız, neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım.

Duvar Kağıdı Uygulamasının Püf Noktaları

1. Duvar Kağıdı Kullanmak İstediğiniz Alanı Belirleyin

Duvarın yapısının duvar kağıdı için uygun olması oldukça önemlidir. Pütürlü bir yüzeyi olan duvarın, duvar kağıdına uygun hale getirilmesi gerekir. Bulunduğunuz alanda tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacak alanı belirlemeniz önemlidir. Duvarın tamamına duvar kağıdı uygulayabileceğiniz gibi belli bir bölümünü baz alarak da harekete geçebilirsiniz. Bir duvar kağıdıyla farklı yansımaları ortaya çıkarmanız mümkündür. Dekor duvar kağıdı uygulamak istediğiniz zemine karar verirken kendinizi kısıtlamayın. Duvar kağıdı, kusurlu zeminlerde harikalar yaratır. Bulunduğunuz alanda göz önünde olan duvarı, uygulama alanı olarak belirleyebilir ve görsel açıdan zenginleştirebilirsiniz.

2. Tarzınızı Belirleyin

Tarz seçimi en zorlu süreçtir. Çeşitliliği olan duvar kağıtları arasında kararsız kalmanız muhtemeldir. Mevcut mobilya, döşeme ve aksesuarlarınızı göz önüne almanız dekor tarzınızı belirlemeniz için size yardımcı olacaktır. Kullandığınız eşyalar nasıl bir tarza sahip olduğunuz konusunda size fikir verecektir. Dekorasyon için duvar kağıdı seçiminizi mobilya ve diğer dekoratif eşyalarınız ile birleştirebilir ve uyum yakalayabilirsiniz.

3. Uygun Renk ve Desenleri Belirleyin

Tarzınızı şekillendirecek ve size mutlu hissettirecek duvar kağıdı renk seçimi oldukça önemlidir. Duvar kağıdı kullanacağınız alandaki ışık seviyesini (güneş ışığı, iç mekan aydınlatma) göz önüne alarak doğru seçimleri yapabilirsiniz. Işık seviyesi oldukça düşük bir alanda koyu renklerin kullanımı, renk ve desenin kendini göstermesini engeller, bulunduğunuz alanın daha karanlık görünmesine sebep olur.Küçük bir odada açık renkleri, geniş ve dik desenlerle kullanmanız odanızı daha aydınlık ve huzurlu kılacaktır. Duvar kağıdını uygulayacağınız alanda ön plana çıkarmak istediğiniz duruşa karar verin, uygulama için belirlediğiniz alanı istediğiniz görünüme kavuşturun.

4. Uyumlu Duvar Kağıtlarıyla Tanışın

Taleplerinizi karşılayacak, farklı alanlara uygun çözümleri olan duvar kağıtları tercih edebileceğinizi unutmayın. Duvar kağıdının çok fazla nem ve su ile karşı karşıya kalacağı alanlarda nemden ve sudan etkilenmeyen duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı seçerken, duvar kağıdının silinebiliyor, hava alabiliyor veya boyanabiliyor olmasına dikkat edin.

<< Blog sayfasına geri dön