SK Concept
facebook icon instagram icon youtube icon
tr flag en flag
Parke
Berry Alloc Berry Alloc View Designs SKP SKP View Designs Uygulama Görselleri Uygulama Görselleri View Designs

Zemin Tasarımlarının Vazgeçilmezi Parke

Parke, mekânın ruhunu oluşturan estetik zemin görünümlerinin başında yer alır. Zemin tasarımlarının vazgeçilmezi parke, ev, ofis, kafe, restoran, mağaza gibi mekanların zeminlerinde kolaylıkla uygulanabilen döşeme elemanlarından biridir. Bulunduğu ortamın atmosferini değiştiren parkeler, özellikle ev dekorasyonunda kullanılan vazgeçilmez unsurların başında gelir. Doğal malzemelerden üretilmiş laminant parkeler, günümüzde parke modelleri arasında en sık tercih edilendir. Uygulama ve temizleme unsurları bakımından kolaylık sağlayan parke, daha sağlıklı bir zemine kavuşulmasında yardımcı olur.

Meşe, ceviz, köknar ve diğer ağaç türlerinden üretilen parkeler, doğanın ruhunu kullanılan alanda yaşamaya olanak tanır. Birbirinden farklı renk ve doku seçenekleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan SK Concept Parke modelleri arasından zevkinize en uygun ürünü seçebilir, doğanın size sunduğu sıcaklığı evinizde, ofisinizde ve tüm mekanlarda hissedebilirsiniz.

En Modern Parke Modelleri için SK Concept

Her yıl yenilenen dekorasyon trendinin zamansız parçası parke, mekânın ruhunu yansıtan doğal ve estetik bir zemin tasarımıdır. Kullanıcı ihtiyacına göre şekillenen parke modelleri hem malzeme hem de uygulama türüne göre farklı kategorilere ayrılır. Genellikle masif parkeler, ahşap parkeler, lamine parkeler olarak üç farklı model olarak bilinir. Ancak bunların arasında bir kategorilendirme yapılacak olunursa en fazla tercih edilen Laminant parkelerdir demek yanlış olmayacaktır.  Mekânın genel atmosferini belirleyecek olan laminant parkeleri açık renkli parkeler, koyu renkli parkeler, doğal ahşap görünümlü parkeler sınıflandırmalarıyla tercih edebilirsiniz.

Mekân her ne kadar özenle dekore edilmiş olursa olsun, zemin kaplaması genel konsepte uyumsuzsa istenilen tasarım yansıtılamaz. Mekânın aydınlatılması ve daha geniş göstermesinde duvar kağıtları kadar önemli bir rol oynayan parkeler renk seçenekleri ile istenilen görüntünün elde edilmesinde etkili bir rol oynar. Örneğin parlak parkeler doğal ışığı yüzeye yansıtacağı için odanın olduğundan daha aydınlık görünmesini sağlayabilirken, açık renkli parke modelleri ile İskandinav dekorasyon tarzı bir görünüm yakalayabilirsiniz. En modern parke modelleri SK Concept’te.

Parke Döşemenin Faydaları

Parke, estetik bütünleyici olmasının yanı sıra daha sağlıklıdır. Parkeler, darbelere ve ağır yüklemelere karşı dayanıklıdır ve mobilyaların ağırlıklarından dolayı meydana gelebilecek izlerin hiçbirini yüzeyinde barındırmaz. Kolay temizlenebilir, uzun ömürlü ve ısıya karşı dayanıklı olan kaliteli parkelerin en önemli özelliği ise antialerjik olmasıdır.

Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin tasarımlarının vazgeçilmezi parkeler, sadece sunduğu görsel niteliklere göre değerlendirilmemesi gereken bir üründür. Parke satın alımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunur. İlk olarak yaşam alanlarında en sık temas edilen zemine uygulanacağı için uzun ömürlü ve sağlam olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kolay temizlenebilen yüzeylere sahip parkelerin tercihinde kullanılacak alana göre seçim yapılması en doğrusu olacaktır. Banyo zemininde kullanılacak parkeler neme ve suya dayanıklı olmalıdır. İkinci önemli konu ise parke rengidir. Dar bir mekânda kullanılacaksa daha açık renkli bir parke tercih edilerek alanın ferahlatılması sağlanabilir. Geniş alanlarda ise koyu renk parke kullanımı tarzınız ve evin genel dekorasyon bütünlüğü açısından tamamlayıcı olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise parkelerin döşeme şeklidir. Parke yerleşimi öncesi mutlaka evin hareket yönü belirlenmedir. Hareket yönünde döşenmesi gereken parkeler, mekânın hem daha geniş hem de daha ferah görünmesini sağlar. Dikdörtgen bir alanda uzun kenara paralel döşenen parkeler, mekânın daha uzun görünmesini sağlarken, kısa kenara döşenen parkeler, mekânın daha basık görünmesini sağlayacaktır.

Geniş ürün yelpazesi ve farklı renk seçenekleri ile dekorasyonunuzda tercih edeceğiniz, nesnelere uyum sağlayan, yaşam standartınıza ve tarzınıza en uygun, en modern parke modellerini SK Concept Parke kategorisinde bulabilirsiniz.